Muz Kabuğu Nasıl Kullanılır? Nasıl Tüketilebilir?

Muz Kabuğu Nasıl Kullanılır? Nasıl Tüketilebilir?

MUZ KABUĞU ZAYIFLAMAYA FAYDASI VARMI

Genellikle soyulduktan sonra bir kenara bırakılan ve çöpe atılan muz kabuklarının  pek çok faydası olduğunu bilmekteyiz. Yapılan son araştırmalar doğrultusunda Muz kabuğunun faydalarına bir yenisi daha eklendi…Uzmanlara göre; muz kabuğu içerdiği mineraller ve vitaminlerle zayıflamaya ve moral yükseltmeye yardımcı oluyor.

Ayrıca İngiliz Daily Gazetesi haberine göre; Beslenme Uzmanı Dr. Ella ALLRED, “Muz kabuğu size tuhaf bir yiyecek gibi gözükebilir, ancak araştırmalarımız ilerledikçe farkına vardık ki muz kabuğunun muza oranla besleyici özelliği ve faydaları çok daha fazla” dedi.

Muz Kabuğu Nasıl Kullanılır? Nasıl Tüketilebilir? Zayıflamak İçin Kullanımı nasıl olmalıdır?
Dilerseniz olduğu gibi muz kabuğunu yiyebilirsiniz. Toplum olarak bu durum bir elma kabuğu gibi algılanamamaktadır. İnsanlara muzun kabuklarını yemek biraz garip gelebilir ancak bu algımızı yıkmalıyız Eğer bu şekilde yiyemiyorum diyorsanız muz kabuğunu haşlayarak, kızartarak, tatlısını yaparak da tüketebilirsiniz. Aynı şekilde tüm faydalarından yararlanabilir, kilo vermenizi destekleyebilirsiniz.

Muz Kabuğu Nasıl Kullanılır? Nasıl Tüketilebilir?” üzerine bir yorum

  1. Çok gerekli ve faydalı bir siteniz var. Her gün çok alımlı yazılar girmektesiniz. Tıpkı bitkilerin faydaları misali, hayvanların faydaları diye bir sitede mutlaka açılmalı.
    Bitkiler odamdaki radyasyon emen kaktüsler, salondaki içimize güzellik salan antaryum ve gardanyum u düşündüğümde sadece yediğimizde değil, yemezsek dahi faydaları olan varlıklar. Teşekkür ederim.

Yorum yapın