ÇAKŞIR OTUNUN FAYDALARI NELERDİR

ÇAKŞIR OTUNUN FAYDALARI NELERDİR

ÇAKŞIR OTU
Çakşır otu Latince adı ile Ferula Communis, ortalama 2 metrelik bir uzunluğa sahip olan, sarı renkli çiçekleri bulunan bir ağaç türüdür. Çakşırotunun yaprak ve sapından doğal bitkisel özlü yağlar yardımıyla yararlanılmaktadır. Genel olarak sap ve ot içerisinde bulunan reçine, nişasta, alkaloit, uçucu esansiyel yağlar, cinsel gücü artıran özelliklere sahiptir. Bu nedenle cinsel açıdan problem yaşayan kişilere günümüzde çakşır otukullanımı tavsiye edilmektedir. Kullanım sonrası alınan yorumlara göre ise,çakşır otunun cinsel gücü artıran bir özelliği bulunduğu ve kullanım sonrasında ciddi oranda yarar sağladığı görülmüştür.
Çakşır Otunun Faydaları
Çakşır otunun faydalarının başında isteksizlik sorunu yaşayan, cinsel açıdan yeterli güce sahip olmayan kişilerde afrodizyak bir etki yaratarak cinsel gücü artırmaktadır. Ayrıca çakşır otunun kas gücü ve adaleler üzerinde de olumlu etkileri bulunduğu görülmüştür.
Erkeklerin en ciddi sorunlarından ve korkularından birisi olan kısırlık sorununa karşı çakşır otunun sperm sayısını artırdığı ve olumlu bir etki yarattığı gözlenmiştir. Cinsel gücü artırıcı özelliği yanında çakşır otunun faydaları arasında kas ve eklem ağrılarına karşı iyileştirici etkisi bulunançakşır otunun, cinsel güç üzerinde olumsuz etki yaratan stres, sıkıntı gibi faktörlere karşıda sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır. Heyecan ve istek sorunu yaşayan kişiler yine çakşır otundan yardım alarak bu sorunları çözebilir.
Çakşır otunun cinsel gücü artırıcı özelliği dışında diğer yararları ise aşağıda sıralandığı gibidir.
Çakşır otunun faydaları arasında balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır.
Bronşit ve astım sorunu yaşayanlara tavsiye edilmektedir.
Her bitkisel üründe olduğu gibi çakşır otunu kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesine başvurmalı ve uzmanınızın önereceği biçimde ve dozda kullanmalısınız.
Çakşır Otunun Zararları
Çakşır otu alırken ve kullanılırken dikkat edilecek nokta ise çakşır otunun dişi ve erkek türü bulunur. Bu nedenle doğru olanı kullanmak gerekir. Kadınlar çakşır otunun dişi olanını Erkekler ise erkek olanını kullanmalıdırlar.
Hatalı kullanımda depresyona sebep olabilmektedir. Bu açıdan çakşır otunu güvendiğiniz bir yerden almanın tavsiye edilir. Kullanılacak çakşır otumiktarı, ne zaman, ne sıklıkta kullanım şekli ile ilgili bu konuda bilgilere ve önerilere uyulması gerekir.
UYARI:
***Çakşır otu bir defadan fazla yenmemelidir.
***Çakşır kökü tozu, saf olarak kullanılmalı, başka karışımlarla alınmamalıdır.
***Önerilen miktardan fazla kullanılmamalıdır.
***10 günden fazla kullanılması tavsiye edilmez

Yorum yapın