Çay Nedir Faydaları Nelerdir?

” Çay nedir “ : Millet olarak Günlük yaşantımızda vazgeçilmez alışkanlık yapan içeceklerimiz  arasında yer alan sıcak dost sohbetlerinde hemen ikram ettigimiz sıcak içeceğimiz “ÇAY “ ” Çay Nedir “ peki :İşlenmiş çay bitkisinin  yapraklarının kaynatılmasıyla veya haşlanmasıyla elde edilen bir sıcak içecek türüdür. Çay  bitkisinin  bilimsel ismi Camellia sinensistir. Bitkisiniz yapraklarının fermantasyonu, ısıtılması, kurutulması ve … Devamını oku…Çay Nedir Faydaları Nelerdir?

” Mate Bitkisi nedir Mate çayının faydaları nelerdir”?

Tıbbın bu kadar ilerlememiş olduğu çok eski zamanlarda insanlar şifayı doğada arar ve çoğu kez de bulurlardı. Zamanımızda tıp ilerlemiş durumda ancak son zamanlarda insanlar geriye büyük bir dönüş yaparak şifayı yine doğada aramaktalar. Özellikle kilolarından muzdarip olanlar bitkisel yöntemlerle zayıflama çabası içindeler. Fazlalıklarını atmak isteyenlerin son dönemlerindeki tercihi ise bitkisel içerikli mate çayıdır. Mate … Devamını oku…” Mate Bitkisi nedir Mate çayının faydaları nelerdir”?

Bitki çayı hazırlarken nelere dikkat edilmeli?

Şifalı bitkilerin sağlık için faydalarını bilmeyen yoktur sanırım. Çevrede bulunan çeşitli bitkiler adından da belli olduğu gibi adeta şifa dağıtıyor. Şifalı bitkiler en çok da çay olarak tüketilmektedir. Hemen hemen… Şifalı bitkilerin sağlık için faydalarını bilmeyen yoktur sanırım. Çevrede bulunan çeşitli bitkiler adından da belli olduğu gibi adeta şifa dağıtıyor. Şifalı bitkiler en çok da … Devamını oku…Bitki çayı hazırlarken nelere dikkat edilmeli?

” Doğal Yollardan Zayıflama Kürü nasıl yapılır “?

Fazla kilolarımız  hayatımızda her zaman  bizimle birlikte olmak zorunda değiller. Elbette onlardan doğal yollardan kurtulmak ve sağlıklı fit bir vücuda kavuşmak hepimizin hakkı. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bu konuda bizlere yardımcı oluyor ve… Fazla kilolar hayatımızda  her zaman  bizimle birlikte olmak zorunda değiller. Elbette onlardan sağlıklı bir biçimde doğal yollarla kurtulmak ve fit bir vücuda … Devamını oku…” Doğal Yollardan Zayıflama Kürü nasıl yapılır “?