Roobios çayı faydaları

Roobios çayı faydaları

Halk arasında kızıl çay olarak bilinen roobios çayı, antioksidanlar bakımından oldukça zengindir. Kanserden kolik hastalıklara kadar birçok hastalığa faydası bulunan roobios çayını şimdiye kadar tüketmediğiniz için pişman olacaksınız.
Roobios çayı faydaları

Alzheimer Hastalığı
 
Antioksidanların Alzheimer hastalığındaki gelişimi olumsuz yönde etkilediğini duymuşsunuzdur. Ohio Üniversitesinde yapılan araştırmalarda rooibos bitkisinde bulunan “nothofagin”nin sinir ve beyin fonksiyonlarında koruyucu etkiye sahip olduğu anlaşılmıştır.
 

Roobios çayı faydaları

Kolik hastalıklar
 
Güney afrikada roobios çayı, bebeklerde kolik tedavisinde kullanılıyor ve oldukça etkili sonuçlar alınıyor. Ayrıca roobios çayının ölçülü ve yeterli miktarda kullanılması bebeklerde herhangi bir yan etkiye neden olmadığı belirtiliyor.
 

Roobios çayı faydaları

Adet sancısına iyi geliyor
 
Antispazmoid özelliği sayesinde mide ağrısı ve adet sancısı gibi ağrıları yatıştırarak tedavi ediyor.
 

Roobios çayı faydaları

Şeker hastalarının vücuttaki şekerini dengeliyor
 
Rooibos bitkisi aspalatin adı verilen bir antioksidan da içerir ve bu sayede anti-diyabetik etkisi de vardır. Şeker hastaları vücuttaki şekeri dengelemek için tüketebilirler.
 

Roobios çayı faydaları

Kemik ve diş sağlığına iyi geliyor
 
Manganez, kalsiyum ve fluorid içeren rooibos kemik ve dişlerin güçlenmesine de yardımcı olur. sağlıklı dişler ve kemikler için gerekli olan kalsiyum, florid ve bol miktarda manganez içerir.
 

Roobios çayı faydaları


Roobios çayı


Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/roobios-cayi-faydalari-pembenar-galeri-alternatiftip-2404672/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir