Ödeme bitkisel tedavi yöntemleri

Ödeme bitkisel tedavi yöntemleri

Ödem vücudun herhangi bir yerinde meydana gelen sıvı birikimidir ve kişiye oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Bu durumun oluşmasını önleyebilir ve aynı zamanda bitkisel yöntemlerle tedavi edebilirsiniz
Ödeme bitkisel tedavi yöntemleri

Maydanoz
Yemeklerimizi ve salatalarımızı şenlendiren maydanoz, idrar söktürücü ve böbrek sorunlarını tedavi etmede oldukça yararlı bir bitkidir.

Ödem, şişkinlik ve böbrek hastalığı olanlar maydanozu mutfaklarından hiçbir şekilde eksik etmemelidirler. Haşlanarak suyunun tüketilmesinin yanı sıra yemeklerde ve salatalarda bolca kullanılabilir.

Ödeme bitkisel tedavi yöntemleri

Mısır püskülü 

Mısır püskülü kuvvetli idrar söktürücü etkisi olan bir bitkidir. Lif kaynağı, vitamin ve mineral zengini olan bu bitki tıpkı idrar söktürücü tıbbi ilaçlar gibi aynı etkileri gösterebilir.

Mısır püskülü gebelikle suyu kaynatılarak içilir. Ancak bu bitki ödem problemi olmayanlar için kesinlikle önerilmez. Çünkü vücudun ihtiyacı olan suyunda atılmasına neden olabilir.

Ödeme bitkisel tedavi yöntemleri

Alıç meyvesi

Alıç meyvesinin kan sulandırıcı aynı zamanda kalp güçlendirici etkisi vardır. Anlayacağınız kalp sağlığı için adeta bulunmaz bir nimettir. Kan sulandırıcı etkisi olması özellikle ayaklarda ve kollarda oluşan ödemin giderilmesine yardımcı olur.

Alıç meyvesinden şifa niyetine faydalanmak için çayını yapıp içebilirsiniz.

Ödeme bitkisel tedavi yöntemleri


Ödem


Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/odeme-bitkisel-tedavi-yontemleri-pembenar-galeri-alternatiftip-2418396/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir